Tereza Martincová vyhrála v úterý večer na turnaji J&T BANKA Ostrava Open dramatickou českou bitvu s Kateřinou Siniakovou, když otáčela zápas ze stavu 0:1 na sety a v tiebreaku třetí sady ztrácela už 0:5. V osmifinále se Martincová střetne s Anastasií Pavljučenkovovou z Ruska.

„Jsem naprosto vyčerpaná, není jednoduché Kačku v současné době porazit. Kačka ted hraje super, myslím že jsme předvedly super výkon, hrály jsme těžké výměny a musela jsem hrát a odpracovat každý balón,“ vyprávěla Martincová na pozápasové tiskové konferenci. Na konci zápasu pak až téměř zázračně otočila skóre ze stavu 0:5 v rozhodujícím tie-breaku. „To už si člověk řekne, že je to pr…. Ale nesmí přestat věřit, že by se to nedalo otočit. Tenis je krásný v tom, že není rozhodnuto do posledního balónku,“ dodala Martincová s tím, že jí k výbornému výkonu dohnali i fanoušci. „Chtěla bych poděkovat divákům, jak skvěle a férově fandili na obě strany. Musím říct, že tak skvělé publikum není jinde na světě. Upřímně říkám, že kdybych nedostala divokou kartu, tak bych v Ostravě ani nehrála, takže opravdu díky, Tomáši,“ poslala Tereza Martincová ještě z hrací plochy vzkaz na tribuny i šéfovi turnaje Tomášovi Peterovi.

Kateřina Siniaková se s ostravským turnajem loučí. „Bylo to vyrovnané a těžké utkání a bohužel konec se mi nepovedl. Mrzí, mě že to takhle dopadlo, ale vyhrát může jenom jeden. Je to zklamání, myslím si, že jsem to měla dohrát. Asi jsem na to měla, ale měla jsem být víc důrazná,“ sdělila po prohře česká tenistka.

O překvapení se postarala Jil Teichmannová ze Švýcarska, která vyřadila šestou nasazenou Angelique Kerberovou ve dvou setech. Postup mezi nejlepších 16 tenistek si vybojovala po více než tříhodinové bitvě Julia Putincevová z Kazachstánu, která v utkání s Číňankou Čang Šuaj odvracela ve druhé sadě mečbol, aby nakonec v dramatu zvítězila 2:1 na sety. Pátá nasazená Ruska Anastasia Pavljučenkovová zdolala kvalifikantku Anu Konjuhovou ve dvou setech. Roli sedmé nasazené hráčky turnaje s přehledem zvládla Jelena Rybakinová z Kazachstánu, když povolila Veronice Kuděrmetovové jen čtyři gamy.

Ve středu bude hlavním zápasem pro domácí publikum souboj Petry Kvitové s Anastasií Potapovovou. Začátek zápasu je plánovaný na 18. hodinu.

Výsledky:

Dvouhra, 1. kolo:
Julia Putincevová (Kaz.) – Čang Šuaj (Čína) 5:7, 7:6(7), 6:4

Anastasia Pavljučenkovová (Rus.) – Ana Konjuhová (Chorv.) 7:6(3), 6:1

Tereza Martincová (ČR) – Kateřina Siniaková (ČR) 5:7, 6:4, 7:6(7)

Jil Teichmannová (Švýc.) – Angelique Kerberová (Něm.) 6:2, 6:3
Jelena Rybakinová (Kaz.) – Veronika Kuděrmetovová (Rus.) 6:1, 6:3

Čtyřhra, 1. kolo:
V. Heisenová, R. Voráčová (ČR) – A. Blinkovová, M. Doiová (Rus./Jap.) 1:6, 6:2, 15:1
A. Sharmaová, R. Van Der Hoeková (Austr./Niz.) – A. Fominová, K. Kawaová (Rus./Pol.) 7:5, 7:5

E. Hozumiová, M. Ninomijová (Jap.) – K. Piterová, K. Zimmermannová (Pol./Bel.) 6:3, 3:6, 10:6
K. Christianová, E. Routliffeová (USA/Nzl.) – R. Bhosaleová, E. Webley-Smithová (Ind./Brit.) 6:3, 6:4

S. Mirzaová, Čang Šuaj (Ind./Čína) – E. Bektasová, T. Mooreová (USA/Brit.) 6:7(3), 7:5, 10:7

Středeční program:

Centr kurt:

12:00      Alison Riskeová (USA) – Fiona Ferrová (Fr.) 
Anna Blinkovová (Rus.) – Jelena Ostapenková (Lot.) 
Iga Swiateková (Pol.) – Jelena Putincevová (Kaz.)

18:00      Anastasia Potapovová (Rus.) – Petra Kvitová (ČR) 
Paula Badosaová (Šp.) – Anett Kontaveitová (Est.) 

Kurt číslo 1:

14:00      M. Linetteová, B. Peraová (Pol./USA) – A. Mituová, A. Rosolská (Rum./Pol.) 
O. Kalašnikovová, M. Katoová (Gruz./Jap.) – E. Hozumiová, M. Ninomijová (Jap.)