Turnaj kategorie WTA 500 se po roce opět vrací do Ostravy a spolu s ním spousta vynikajících tenistek. Lákadlem pro diváky bude silná česká ekipa, přihlášku na J&T BANKA Ostrava Open 2021 poslaly Karolína Plíšková, Barbora Krejčíková, Petra Kvitová i Karolína Muchová.

Poprvé se hrálo v Ostravě loni v říjnu, letos se turnaj posunul na zářijový termín. Narozdíl od loňské premiéry bude hlediště Ostravar Areny otevřeno fanouškům. Předprodej vstupenek byl spuštěn 30. srpna. „Jsem pyšná a šťastná, když se podívám na startovní listinu. Je to neuvěřitelná sestava,“ řekla na tiskové konferenci ředitelka turnaje Laura Ceccarelliová.

Mezi 18 hráčkami, které mají garantovanou účast je již zmíněné kvarteto Češek, ale i grandslamové šampionky Němka Angelique Kerberová a Polka Iga Swiateková. Dorazí také čerstvá olympijská vítězka Belinda Bencicová i bronzová z Tokia Ukrajinka Elina Svitolinová či finalistka letošního Roland Garros Anastasija Pavljučenkovová.

„Bude to hodně silný turnaj, lákadlo pro lidi a doufám, že bude plno, protože s fanoušky mají zápasy jinou dynamiku a hlavně energii, kterou si ráda předávám s diváky. Těším se moc, už loni byl turnaj skvělý, ale bez lidí to samozřejmě není takový zážitek. Letos to bude jinak, takže si myslím, že to bude skvělý turnaj,“ řekla na tiskové konferenci Karolína Muchová. Olomoucká rodačka se s novináři spojila z New Yorku, kde jí čeká start na posledním grandslamu sezóny US Open.

Cena vstupenek je nastavena od pondělí do čtvrtka na 200 a 300 korun a od pátku do neděle činí 300 a 400 korun. Kapacita hlediště bude pět tisíc míst pro diváky splňující platná vládních nařízení pro návštěvu hal. „Loni jsme se v tak velké hale cítili osaměle. Věřím, že ceny jsou příznivé a letos bude plno,“ věří ředitelka turnaje Laura Ceccarelliová.