WTA oznámila seznam přijatých hráček do hlavní části turnaje J&T Banka Ostrava Open, který se uskuteční od 19. do 25. října 2020 v Ostravar aréně. Listina obsahuje jména čtyř tenistek z TOP 10 žebříčku WTA, včetně nejvýše postavené české hráčky Karolíny Plíškové.

Z elitní desítky aktuálního žebříčku se v Ostravě představí také Elina Svitolinová z Ukrajiny, Sofia Keninová z USA a Kiki Bertensová z Nizozemska.

Jednou z hvězd turnaje bude bezesporu i Victoria Azarenková z Běloruska, finalistka nedávného US Open, aktuálně 14. hráčka žebříčku WTA.

Z české špičky mají účast v hlavním pavouku zajištěnou vedle Karolíny Plíškové také Petra Kvitová a Markéta Vondroušová.

Hned pětice přihlášených hráček se může pyšnit grandslamovými tituly. Vedle Kvitové (Wimbledon 2011 a 2014), Azarenkové (Australian Open 2012 a 2013) a Keninové (Australian Open 2020) jsou to také Garbiňe Muguruzaová (French Open 2016 a Wimbledon 2017) a Angelique Kerberová (Australian Open 2016, US Open 2016 a Wimbledon 2018).

„Velice nás těší, že se podařilo získat pro turnaj až výjimečné startovní pole. Není obvyklé, aby jistotu účasti v hlavním pavouku neměly hráčky od 25. místa žebříčku níže. Myslím, že v Ostravě se odehraje nejkvalitnější turnaj, který se v Česku kdy uskutečnil,“ říká šéf organizačního výboru Tomáš Petera ze společnosti Perinvest.

V seznamu přihlášených figuruje i další česká tenistka a osmifinalistka nedávného US Open Karolína Muchová, která má po zveřejnění entry listu status náhradnice a je připravená zastoupit případně odhlášené tenistky. „Pokud by k tomu nedošlo, předpokládáme, že by Karolína jako jedna z tváří turnaje dostala divokou kartu,“ dodává Tomáš Petera.

Účast v hlavním turnaji bude mít zajištěno 18 hráček, dalších 24 bude bojovat o postup v kvalifikaci.

Seznam potvrzených přihlášek pro hlavní soutěž:

Karolína Plíšková (ČR) – 4

Elina Svitolinová (Ukr.) – 5

Sofia Keninová (USA) – 6

Kiki Bertensová (Niz.) – 8

Petra Kvitová (ČR) – 11

Aryna Sabalenková (Běl.) – 12

Johanna Kontaová (V. Brit.) – 13

Victoria Azarenková (Běl.) – 14

Garbiňe Muguruzaová (Šp.) – 15

Madison Keysová (USA) – 16

Petra Martičová (Chorv.) – 17

Jelena Rybakinová (Kaz.) – 18

Markéta Vondorušová (ČR) – 19

Elise Mertensová (Bel.) – 20

Anett Kontaveitová (Est.) – 21

Angelique Kerberová (Něm.) – 22

Alison Riskeová (USA) – 23

Maria Sakkariová (Řec.) – 24