Česko je země golfu zaslíbená. Ať už se vypravíte kamkoliv, čekají vás skvěle vybavené golfové resorty, mistrovská hřiště, tréninkové akademie, indoor simulátory a golfové kurzy. Každým rokem přibývají nová hřiště, kde se lze na greenu perfektně odreagovat. Podívejte se na nejlákavější místa v českých luzích a hájích v roce 2020 dle ankety pořádané portálem Golfova-hriste.cz. Zde rozhodně stojí za to si golf zahrát.

Loreta Golf Club Pyšely – design od Keitha Prestona

Zárukou kvality Pyšelského hřiště je jméno britského architekta Keitha Prestona, který stojí za designem mistrovské osmnáctky s parem 72 a celou stavbu osobně dozoroval. V Pyšelích se mu podařilo využít místní členitou krajinu, zachovat mnohé remízky, lesní zákoutí a vzrostlé stromy. Cílem bylo vybudovat sportovně náročné hřiště pro mistrovské akce a zároveň férové a hratelné hřiště pro středně pokročilé hráče. V letech 2015, 2016 a 2017 získalo ocenění Golfové hřiště roku podle čtenářů časopisu Golf Digest. V roce 2020 se pak stalo nejkvalitnějším českým hřištěm.
Můžete se těšit na 18 mistrovských golfových jamek, driving range a rozsáhlou oblast pro tzv. short game. V zázemí pak najdete klubovnu s restaurací, klubovými prostory, obchodem, šatnami, caddy místností, spa a ubytováním. Hotel je umístěn v podkroví klubové budovy a poskytuje výhledy na golfové hřiště a dostatek klidu.


Panorama Golf Resort – výjimečný golfový i estetický zážitek

Hřiště Panorama Golf Resort se nachází pouze 35 minut od Prahy, v malebné krajině Posázaví. Je zde 27 jamek a jednotlivé devítky Forest, Medows a River nabízejí jedinečný golfový i estetický zážitek výkonnostním i rekreačním hráčům. První devítka se proplétá okolním lesním komplexem, navazuje na dalších devět jamek na rozsáhlých loukácha spolu s třetí devítkou mířící k Sázavě a vysokým skalám, nabízí jak nebývalou pestrost hry, tak zapamatovatelnost každé jamky svou nezaměnitelnou individualitou. Speciální pozornost si zaslouží také clubhouse Panorama Golf Resortu, který vedle golfového zázemízahrnuje i hotel, konferenční prostory či dětskou hernu.

Ypsilon Golf Liberec – oceněn časopisem Golf Digest

Golfové hřiště Ypsilon Golf Liberec leží v nadmořské výšce 420 – 470 m n. m. a je umístěno do krásnépřírody bez civilizačního ruchu nedaleko přehradní nádrže Fojtka u Liberce. Zdejší členité území umožnilo anglickému architektovi Keithu Prestonovivytvoření 18 specifických jameko celkové délce hřiště, která přesahuje šest tisíc metrů (cca 6100 m) s parem hřiště 72. Nechybí ani terasa s výhledem, bar nebo zimní zahrada pro klidnější povídání u dobrého jídla.
Areál se může pyšnit oceněním. Roku 2017 získal ocenění od americké redakce časopisu Golf Digesta zařadil se tak mezi nejlepších osm resortů v kontinentální Evropě. Naíc Ypsilon Golf Liberec nabízí netradiční glampingový pobyt v nových hauseboatech s výhledem na golfové hřiště a panorama Jizerských hor.

Royal Golf Club Mariánské Lázně – hřiště, které schválila britská královna Alžběta II.

Nejstarší domácí hřiště Royal Golf Club Mariánské Lázně bylo založeno už v roce 1905 za přítomnosti anglického krále Edwarda VII. Významným milníkem místního golfového klubu byl rok 2003, kdy britská královna Alžběta II. klubu udělila právo užívat titul Royal Golf Club.
Dnes je mariánskolázeňské hřiště krásným lesoparkem se vzrostlými stromy a moderní klubovnou v anglickém stylu. Hřiště se v průběhu let měnilo, ale tradice a kontinuita golfu tu nebyly přerušeny. Lázeňsky klidnou hru zajišťuje v Mariánských Lázních především prostředí – po sportovní stránce jde o náročné hřiště, jehož okolní lesy, řečeno s legendárním trenérem Harvey Penickem, jsou plné nepřesných drajvů.


Albatros Golf Resort – mezi první stovkou v kontinentální Evropě

Albatros Golf Resort najdete na samé hranici Českého krasu v nadmořské výšce 420 metrů nad mořem. Hřiště o ploše více než 80 hektarů je vystavěno v mírně kopcovitém terénu a díky dobrým klimatickým podmínkám zaručuje dlouhou golfovou sezónu pod otevřeným nebem. Součástí hřiště je 7 vodních ploch o celkové rozloze přes 20 000 metrů čtverečních, 65 písečných překážek a krajinu dotváří přes tisícovku nových vzrostlých stromů.
Od svého založení v roce 2009 patří k těm nejlépe hodnoceným hřištím na našem území. Kvalitu nejvyššího evropského standardu potvrzuje i fakt, že se zde pravidelně hraje mužská i ženská golfová liga European Tournebo že se v roce 2019 umístilo v žebříčku TOP 100 Golf Courses Continental Europe.


Golf resort Cihelny – hřiště, které navrhl jihoafrický držitel 24 titulů PGA Tour Gary Player

Uprostřed nádherné přírody západních Čech, v Cihelnách nedaleko Karlových Varů, v Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, se nachází 18jamkové golfové hřištěté nejvyšší úrovně. Architektem hřiště je jeden z nejlepších golfistů historie Gary Player. Jeho společnost Gary Player Design Company zde vytvořila hřiště tzv. skotského typu. Jde o hřiště s techničtějším rázem, které spíše než délkou vyniká množstvím vodních plocha přírodních i modelovaných překážek.
Začínající hráči ocení jeden z největších tréninkových areálů v Evropě, který zahrnuje: honey course – 9jamkové hřiště typu pitch & putt, které má podobu „růžové zahrady“ a je přístupné široké veřejnosti, tedy i hráčům bez handicapu a krytý driving range, chipping a putting green i cvičné bunkery.

Mezi dvěma nejvyššími horami Beskyd, Lysou horou a Smrkem leží Golf Resort Ostravice projektované Chrisem Johnsonem, který již projektoval řadu hřišť v Evropě a Africe. Prvních pět jamek je velmi otevřených a hned tři z nich se hrají kolem vody, která je často strategicky umístěna a otestuje i psychické kvality golfistů. V dalších jamkách hřiště víc uzavírá nádherných zákoutí listnatých lesů, které vám dají požitek nejen ze hry, ale i z krás okolní krajiny.

V moři zeleně, březových a olšových hájků lemovaných řekou Klabavou a nádherným Ejpovickým jezerem objevíte technicky náročné hřiště Golf Park Plzeň – Dýšina. Nejproslulejší a nejznámější jamkouje tříparová jamka číslo 11 s ostrovním greenem na Ejpovickém jezeře – opravdový klenot českého golfu a velká výzva pro každého golfistu.

Více na www.kudyznudy.cz