Tereza Martincová dokázala ve čtvrtek na turnaji J&T BANKA Ostrava Open porazit Anastasii Pavljučenkovovou z Ruska ve dvou setech 7:6 a 7:6 a poprvé v kariéře si na turnaji kategorie WTA 500 zahraje čtvrtfinále. Její páteční soupeřkou bude Maria Sakkariová z Řecka.

Martincová hrála s Pavljučenkovovou vyrovnaný zápas a jako první ztratila podání. Brzy ale dokázala kontrovat, když také proměnila první brejkbol a dostala první sadu do tie-breaku. Ve zkrácené hře pak Martincová trpělivou a bojovnou hrou ruskou soupeřku udolala. Na začátku druhé sady byla Martincová lepší hráčkou a vypracovala si náskok 5:1 a při podání soupeřky měla dokonce dva mečboly, Pavljučenkovová ale krizové chvíle razantní hrou odvrátila a srovnala stav na 5:5. Také druhý set rozhodoval tie-break, ve kterém opět Martincová hrála velmi bojovně a nakonec po čtvrtém mečbolu slavila postup mezi nejlepších osm hráček turnaje.

„Kdybych tady v Ostravě neměla v zádech takové publikum, jaké tu mám, tak už jsem dávno doma. Bylo vidět, jak je těžké uhrát s takovou hráčkou ten poslední míč. Ona je světová třída a co si člověk neuhraje sám, tak to nemá,“ vyprávěla po utkání Tereza Martincová. Zmínila i klíčové chvíle zápasu, kdy ztratila vedení 5:1 ve druhé sadě a musela znovu bojovat o mečboly. „Jakmile ona cítila, že je blízko konec, tak předvedla svůj nejlepší tenis a já musela začít hrát ještě lépe. I dnes bylo vidět, jak je ten jeden poslední míč je strašně daleko k vítězství,“ dodala Tereza Martincová.

V průběhu čtvrtečního dne postoupila do čtvrtfinále také Jelena Rybakinová z Kazachstánu, která přehrála Polku Magdu Linetteovou 2:1 na sety. Následně potvrdila roli favoritky i Maria Sakkariová z Řecka, která ve dvou setech přehrála Jelenu Ostapenkovou z Lotyšska.

Do semifinále čtyřhry postoupily Kaitlyn Christianová z USA a Elin Routliffeová z Nového Zélandu, jejich soupeřkami bude v sobotu na centrálním kurtu polsko-americký pár Magda Linetteová a Bernarda Peraová.

Ve pátek čekají publikum v Ostravar aréně hned dva zápasy s českými tenistkami. Ve 14 hodin nastoupí ve čtvrtfinále Tereza Martincová proti Marii Sakkariové z Řecka a po 18 hodině je v plánu souboj Petry Kvitové s vítězkou duelu mezi Jil Teichmannovou a Alison Riskeovou.

Výsledky:

Dvouhra, 2. kolo:

Jelena Rybakinová (Kaz.) – Magda Linetteová (Pol.) 6:3, 2:6, 6:1

Maria Sakkariová (Řec.) – Jelena Ostapenková (Lot.) 6:4, 6:2

Tereza Martincová (ČR) – Anastasia Pavljučenkovová (Rus.) 7:6(5), 7:6(6)

Další program:

18:00    Sara Sorribesová Tormová (Šp.) – Belinda Benčičová (Švýc.) 
Jil Teichmannová (Švýc.) – Alison Riskeová (USA)

Čtyřhra, čtvrtfinále:

K. Christianová, E. Routliffeová (USA/Nzl.) – V. Heisenová, R. Voráčová (Něm./ČR) 6:3, 6:2

M. Linetteová, B. Peraová (Pol./USA) – A. Sharmaová, R. Van Der Hoeková (Austr./Niz.) 6:4, 6:2

Páteční program:

Centr kurt:

12:00 A. Danilinová, L. Marozavová (Kaz./Běl.) – S. Mirzaová, Čang Šuaj (Ind./Čína) 
14:00 Maria Sakkariová (Řec.) – Tereza Martincová (ČR)

Iga Swiateková (Pol.) – Jelena Rybakinová (Kaz.) 

18:00    Jil Teichmannová (Švýc.) / Alison Riskeová (USA) – Petra Kvitová (ČR)
Anett Kontaveitová (Est.) – Sara Sorribesová Tormová (Šp.) /Belinda Benčičová (Švýc.)