WTA Ostrava – den 5

Petra Kvitová vyhrála ve čtvrtfinále turnaje J&T BANKA Ostrava Open nad Jil Teichmannovou ze Švýcarska a v sobotu jí čeká souboj s Anett Kontaveitovou z Estonska. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Maria Sakkariová z Řecka a Iga Swiateková z Polska. Právě díky fanouškům Swiatekové a Kvitové byla v Ostravar aréně v průběhu pátečního dne vynikající atmosféra.

Petra Kvitová odehrála oproti svému prvnímu utkání na turnaji velmi přesvědčivý zápas a se Švýcarkou Jil Teichmannovou se jí dařilo zejména v důležitých chvílích, kdy odvracela brejkboly. Na konci první sady pak naopak za stavu 4:4 prolomila podání své soupeřky a set následně dopodávala. Ve druhé sadě se Teichmannová ujala vedení 2:0, Kvitová však čtyřmi gamy v řadě otočila vývoj zápasu a koncovku si navzdory dalším dvěma brejkbolům pohlídala.

„Dneska jsem se cítila opravdu dobře, čím jsem hrála déle, tím jsem hrála líp. Nebylo to úplně jednoduché, ona je levačka a chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na jinou rotaci míčů. Dobře jsem podávala, a i voleje byly super. Při odvracení brejkbolů mi pomohl právě můj servis. Byla jsem smířená s tím, že se budu muset prát o každý míč, ale fanoušci mě hnali,“ vyprávěla Petra Kvitová po postupu mezi čtyři nejlepší hráčky turnaje.

Terezu Martincovou zastavila ve čtvrtfinále Maria Sakkariová z Řecka, která českou tenistku přehrála ve dvou setech 7:5 a 6:3. Sakkariová vzala Martincové servis už v úvodním gamu, ale Martincová dokázala srovnat stav na 5:5. Poslední dvě hry první sady však nakonec opět patřily řecké hráčce. I ve druhé sadě šla turnajová čtyřka brzy do vedení, a i když se Martincová snažila držet krok, nakonec na dvanáctou tenistku žebříčku WTA nestačila.

„Bylo to těžké. Maria teď hraje skvěle, věří si a je jedna z nejlíp servírujících hráček. Tahaly jsme se každý game, ale na to, v jakém stavu jsem sem přijela, tak to snad nebylo špatné. Dneska už jsem zase cítila únavu, měřit síly se špičkou každý den je prostě hodně náročné. Ale jsem moc ráda, že jsem v Ostravě mohla hrát,“ řekla na rozloučenou s ostravským turnajem Tereza Martincová. Pro Martincovou je účast mezi osmi nejlepšími hráčkami ostravského turnaje jedním z nejlepších výsledků kariéry, čtvrtfinále turnaje kategorie WTA 500 hrála vůbec poprvé. Atmosféru v Ostravar aréně pak pochválila i Sakkariová: „Loni jsem se tu cítila skvěle a letos se tu díky fanouškům cítím ještě lépe.“

Spoustu polských fanoušků, kteří dorazili do Ostravar arény následně potěšila Iga Swiateková, která zdolala Jelenu Rybakinovou ve dvou setech 7:6 a 6:2. Swiatekovou čeká v sobotu souboj právě se Sakkariovou. Čtvrtou semifinalistkou se překvapivě stala Anett Kontaveitová z Estonska, která zdolala olympijskou vítězku Belindu Benčičovou ve dvou setech 6:4 a 6:3.

Posledními semifinalistkami čtyřhry se v pátek staly Sania Mirzaová z Indie a Čang Šuaj z Číny, které porazily ve třísetové bitvě kazašsko-běloruskou dvojici Anna Danilinová – Lidzija Marozavová. V průběhu pátečního večera došlo k odstoupení polsko-americké deblové dvojice Magda Linetteová – Bernarda Peraová kvůli zranění levého stehna americké tenistky. Přímo do finále tak postoupily Kaitlyn Christianová z USA a Elin Routliffeová z Nového Zélandu.

V sobotu se tak v Ostravar aréně odehrají dva zápasy semifinále dvouhry i a jedna čtyřhra.

Páteční výsledky:
Dvouhra, čtvrtfinále:
Maria Sakkariová (Řec.) – Tereza Martincová (ČR) 7:5, 6:3 Iga Swiateková (Pol.) – Jelena Rybakinová (Kaz.) 7:6(5), 6:2 Petra Kvitová (ČR) – Jil Teichmannová (Švýc.) 6:4, 6:3
Anett Kontaveitová (Est.) – Belinda Benčičová (Švýc.) 6:4, 6:3

Čtyřhra, čtvrtfinále:

S. Mirzaová, Čang Šuaj (Ind./Čína) – A. Danilinová, L. Marozavová (Kaz./Běl.) 6:3, 3:6, 10:6

Sobotní program:

12:00 semifinále čtyřhry: 14:00 semifinále dvouhry semifinále dvouhry

S pozdravem,

S. Mirzaová, Čang Šuaj (Ind./Čína) – E. Hozumiová, M. Ninomijová (Jap.) Iga Swiateková (Pol.) – Maria Sakkariová (Řec.)
Anett Kontaveitová (Est.) – Petra Kvitová (ČR)