Petra Kvitová odehrála ve středu na turnaji J&T BANKA Ostrava Open náročnou bitvu s Anastasií Potapovovou a nakonec po třech setech slavila postup mezi osm nejlepších hráček. Spolu s ní jsou ve čtvrtfinále také Iga Swiateková z Polska a Anett Kontaveitová z Estonska.

Petra Kvitová vyhrála první sadu hladce 6:1, ve druhé však ztratila náskok jednoho brejku a ve zkrácené hře si Potapovová vynutila pokračování zápasu. V rozhodujícím dějství pak česká tenistka zpřesnila hru a začalo se jí dařit i na servisu. A když Potapovová v osmém gamu zaváhala, Kvitová už dopodávala k vítězství.

„Na přelomu druhého a třetího setu jsem nebyla jsem v úplně ideální formě – ani fyzické, ani psychické, a tak dík patří hlavně fanouškům, kteří mně pomohli se z toho dostat. Já opravdu ráda hraji turnaje v Čechách a musím dnes už být rozumná při výběru, kde hrát a kde nehrát. Ale jsem moc ráda, že jsem zvolila Ostravu. Publikum je to, co mi chybělo v době covidu. V Ostravě jsem zatím neporažená a chtěla bych tu hrát ještě minimálně jeden zápas,“ sdělila Petra Kvitová po utkání.

Čtvrtfinále si zahraje i nasazená jednička Iga Swiateková z Polska, která přehrála Julii Putincevovou z Kazachstánu v náročném zápase 6:4 a 6:4. „Bylo to velmi těžké, Julia byla včas skoro u každého míče a bylo opravdu zakončovat výměny, zvlášť na tak pomalém povrchu,“ komentovala Iga Swiateková své utkání. „Jsem opravdu šťastná, že jsem vyhrála, nemám moc ráda takové zápasy. Já ráda riskuji a s rizikem přicházejí nevynucené chyby, a pak je těžké najít rovnováhu mezi tím, kdy útočit a zůstat na základní čáře a čekat na chybu soupeřky,“ dodala Swiateková.

Středeční den začal soubojem mezi Alison Riskeovou z USA a kvalifikantkou Fionou Ferrovou, který Američanka pro sebe získala poměrem 2:1 na sety. Sestavu osmifinalistek doplnila jako poslední Jelena Ostapenková z Lotyšska, která porazila Annu Blinkovovou z Ruska ve dvou setech.

Známy jsou už i první semifinalistky čtyřhry, kterými se staly Eri Hozumiová, Makato Ninomijová z Japonska.

Ve čtvrtek bude hlavním zápasem pro domácí publikum souboj Terezy Martincové s Anastasií Pavljučenkovovou z Ruska, je naplánovaný jako třetí v pořadí na centrálním kurtu v Ostravar aréně.

Výsledky:

Dvouhra, 1. kolo:

Alison Riskeová (USA) – Fiona Ferrová (Fr.) 6:4, 1:6, 6:4

Jelena Ostapenková (Lot.) – Anna Blinkovová (Rus.) 6:4, 6:0

Dvouhra, 2. kolo:

Iga Swiateková (Pol.) – Jelena Putincevová (Kaz.) 6:4, 6:4

Petra Kvitová (ČR) – Anastasia Potapovová (Rus.) 6:1, 6:7(4), 6:3

Anett Kontaveitová (Est.) – Paula Badosaová (Šp.) 6:3, 6:4

Čtyřhra, 1. kolo:
M. Linetteová, B. Peraová (Pol./USA) – A. Mituová, A. Rosolská (Rum./Pol.) 6:0, 6:4
Čtyřhra, čtvrtfinále:
E. Hozumiová, M. Ninomijová (Jap.) – O. Kalašnikovová, M. Katoová (Gruz./Jap.) 6:4, 6:2

Čtvrteční program:

Centr kurt:

12:00    Magda Linetteová (Pol.) – Jelena Rybakinová (Kaz.) 
Maria Sakkariová (Řec.) – Jelena Ostapenková (Lot.) 
Tereza Martincová (ČR) – Anastasia Pavljučenkovová (Rus.)

18:00    Sara Sorribesová Tormová (Šp.) – Belinda Benčičová (Švýc.) 
Jil Teichmannová (Švýc.) – Alison Riskeová (USA)

Kurt číslo 1:

14:00    K. Christianová, E. Routliffeová (US/Nzl.) – V. Heisenová, R. Voráčová (Něm./ČR)

M. Linetteová, B. Peraová (Pol./USA) – A. Sharmaová, R. Van Der Hoeková (Austr./Niz.)