WTA Ostrava – den 6

Finále turnaje J&T BANKA Ostrava Open 2021 budou hrát Maria Sakkartiová z Řecka a Anett Kontaveitová z Estonska. Sakkariová porazila nasazenou jedničku Igu Swiatekovou a Kontaveitová následně přehrála domácí tenistku Petru Kvitovou.

Souboj Kontavetitové s Kvitovou měl od prvních minut jasný průběh. Estonská tenistka skoro nechybovala a Kvitová se naopak úderově trápila. Už po 26 minutách skončila první sada výsledkem 6:0. Ve druhém setu Kvitová svůj výkon zlepšila a diváci jí pomohli zápas zdramatizovat. Na skvěle hrající Kontaveitovou to ale nestačilo. Z výsledku zápasu byla česká tenistka velmi zklamaná. „Mrzí mě to kvůli divákům i kvůli tomu, že to bylo semifinále velkého turnaje,“ líčila rodačka z Fulneku, kterou v sobotu přišlo do Ostravar arény podpořit bezmála pět tisíc fanoušků. „Od rána jsem se necítila v ideální kůži. Dva předchozí zápasy mi daly docela zabrat. Bolelo mě celé tělo a strašně dlouho mi trvalo, než jsem se aspoň trošku rozjela,“ dodala Petra Kvitová.

„Petra dělala v prvním setu spoustu chyb a ve druhém začala lépe servírovat. Ale přesto myslím, že vítězství bylo hlavně moje zásluha, dělala jsem správná rozhodnutí a šla si za postupem,“ vyprávěla Kontaveitová na pozápasové tiskové konferenci. Nedělní finále Ostravě bude pro estonskou tenistku už čtvrtým v sezoně, jeden turnaj v Clevelandu dokázala vyhrát. „Je příjemné vyhrávat, zvlášť na tak dobrém turnaji. Opravdu jsem ráda, že tento týden hraji dobrý tenis,“ dodala Kontaveitová.

V prvním sobotním semifinále vyhrála Maria Sakkariová nad turnajovou jedničkou Igu Swiatekovou ve dvou setech 6:4 a 7:5. „Byl to zápas na velmi vysoké úrovni a já jsem ráda, že jsem hrála tak dobře. Iga je velmi těžká soupeřka, jistá v úderech a hodně bojuje, dnes je jednou z nejlepších hráček světa,“ sdělila Maria Sakkariová po zápase. „Vyhrát v Ostravě titul by byl samozřejmě ideální, ale už teď je to pro mě krásný týden. Prostě si to v neděli chci užít a když budu pokračovat v tom, jak zde hraji, tak můžu samozřejmě nakonec i zvednout trofej.“

Do finále čtyřhry postoupily Sania Mirzaová z Indie a Čang Šuaj z Číny, které ve dvou setech japonskou dvojici Eri Hozumiová – Makoto Ninomijová 6:2 a 7:5. V nedělním finále se Mirzaová s Čang Šuaj střetnou s Kaitlyn Christianovou z USA a Elin Routliffeovou z Nového Zélandu.

Sobotní výsledky:
Dvouhra, semifinále:
Maria Sakkariová (Řec.) – Iga Swiateková (Pol.) 6:4, 7:5 Anett Kontaveitová (Est.) – Petra Kvitová (ČR) 6:0, 6:4

Čtyřhra, semifnále:

S. Mirzaová, Čang Šuaj (Ind./Čína) – E. Hozumiová, M. Ninomijová (Jap.) 6:2, 7:5

Sobotní program:

12:00 finále čtyřhry: S. Mirzaová, Čang Šuaj (Ind./Čína) – K. Christianová, E. Routliffeová (USA/N. Zél.) 14:30 finále dvouhry Maria Sakkariová (Řec.) – Anett Kontaveitová (Est.)