Do semifinále turnaje J&T Banka Open v Ostravě postoupily Maria Sakkariová, Victoria Azarenková, Jennifer Bradyová a Aryna Sabalenková.

Sabalenková prohrávala 0:6 a 0:4 a přesto postoupila!

Aryna Sabalenková z Běloruska porazila ve čtvrtfinále Saru Sorribesovou Tormovou ze Španělska 0:6, 6:4 a 6:0.

Sabalenková přitom dlouho nemohla najít na Sorribesovou zbraň. V prvním setu se španělskou obranářkou prohrála 0:6 a ve druhém ztrácela už 0:4. První bod pak uhrála Sabalenková až v jedenácté hře, ale zároveň nastartovala velký obrat. Sabalenková uhrála dvanáct gamů v řadě! Třetí nasazená hráčka turnaje získala druhou sadu a svou agresivní hrou si připravila pozici i v rozhodujícím dějství. Ani v něm Sorribesové Tormové už nedarovala ani bod.

Bradyová udolala Kuděrmetovovou, letos je už počtvrté v semifinále

Jennifer Bradyová z USA porazila Veroniku Kuděrmetovovou z Ruska ve třech setech 6:7, 6:3 a 6:1. Bradyová už počtvrté v roce 2020 dokázala uhrát semifinále.

Vyrovnanou první sadu pro sebe v tie-breaku získala Kuděrmetovová, až už ve zkrácené hře prohrávala 0:4. Ruská kvalifikantka pak na začátku druhého setu nevyužila ani jeden ze čtyř brejkbolů za stavu 1:0 a pomalu se u ní začala projevovat únava z náročného programu, Kuděrmetovová hrála už pátý zápas v sedmi dnech. Bradyová po krizové chvíli vzala osud zápasu do svých rukou, do konce setu ještě dvakrát prolomila podání své soupeřky a v rozhodujícím dějství si rázně došla pro postup.

Azarenková postupuje přes Mertensovou

Běloruská tenistka Victoria Azarenková přehrála ve čtvrtfinále Elise Mertensovou z Belgie ve dvou setech 6:4 a 6:1.

Mertensová začala utkání lépe, už v prvním gamu vzala Azarenkové servis a vedení si držela až do stavu 4:2. Pak však Azarenková dokázala zúročit svůj velmi dobrý výkon a čtyřmi gamy v řadě otočila skóre ve svůj prospěch a získala první sadu. Mertensová přitom vůbec poprvé přišla na turnaji o svá podání.

Ve druhém setu Azarenková dlouho bojovala o první game a navzdory brejkbolu Mertensové ho uhrála. Rozhodující náskok pak dvojnásobná grandslamová šampionka získala ve čtvrté hře, kdy opět vzala Mertensové servis a následně zápas dovedla k vítězství. Azarenková porazila Mertensovou podruhé v průběhu posledních dvou měsíců, triumfovala i na zářijovém US Open.

„Jsem ráda, že jsme hrály tak skvělý tenis, mělo to opravdu vysokou úroveň, užívala jsem si to,“ lichotila Azarenková i své belgické soupeřce. „Nebyl prostor na chyby, výměny byly rozmanité a hodně dlouhé. Nejdůležitější hra byla asi ve chvíli, kdy jsem za stavu 2:1, prohrávala 0:40 při jejím podání a zničehonic jsem to otočila. Kdoví, jak by to dopadlo, kdyby to bylo 2:2. Ale tohle byl ten moment, kdy jsem dala nohu na plyn a už mě nechytila,“ vyprávěla Victora Azarenková.

Sakkariová otočila zápas s Jabeurovou

Maria Sakkariová z Řecka porazila Ons Jabeurovou z Tuniska 2:1 na sety a stala se první semifinalistkou.

Sakkariová ztratila první sadu poté, co v šestém gamu nedokázala odvrátit tři brejkboly a Jabeurová už nabyté vedení dokázala udržet do konce setu. I druhý set začala Jabeurová lépe, dostala se do vedení 2:0 a 3:1, jenže od té chvíle dokázala Sakkariová uhrát devět gamů v řadě, získala pro sebe druhý set a vypracovala si vedení 4:0 v rozhodujícím dějství.  Řecká tenistka pak zápas zakončila při podání Jabeurové při prvním nabídnutém mečbolu.

„Ons v prvním setu získala několik těžkých výměn a opravdu jsem nemohla najít způsob, jak jí znepříjemnit hru. Ale čím déle jsme byly na kurtu, tak jsem dostávala naději, že to zlomím. Nakonec se mi to i povedlo a dokázala jsem být v závěru lepší hráčkou,“ zhodnotila zápas Maria Sakkariová.

Flipkensová a Schuursová posledními semifinalistkami čtyřhry

Posledními semifinalistkami čtyřhry se staly Kirsten Flipkensová a Demi Schuursová. Belgicko-nizozemská dvojice, která na turnaji plní roli čtvrtého nasazeného páru, zdolala ve dvou setech Naďu Kičenokovou a Moniku Niculeskovou ve dvou setech 6:4 a 7:6.

Čtyřhra, čtvrtfinále:
K. Flipkensová/ D. Schuursová (4-Bel./Niz.) – N. Kičenoková/ M. Niculesková (Ukr./Rum.) 6:4, 7:6(3)